ÜRÜNLERİMİZ
Ildız Tile Ürün Özellikleri

 

 

 

                                               ÇELİK ESASLI BOYALI METAL KİREMİT                 

 

 

 

 

 

 

ILDIZ’ın 10 yıldır ürettiğii çelik esaslı , üzeri doğal taş kaplı, metal kiremitlerin yanında, üzeri kum kaplı olmayan boyalı saçtan ILDIZTILE metal kiremitlerini üretmeye başlamıştır Türkiye sermayesi, Türkiyeli mühendislerin tasarımı ile imal edilen makineler tarafından otomatik olarak üretilen, tamamen Türkiye’nin eseri bir ürün ILDIZTILE. Bundan böyle, yurt dışına döviz kaybı yerine, yurt dışından döviz sağlayacak güçlü bir yatırımın ürünü.

 

ILDIZTILE TEKNOLOJİSİ :

 

ILDIZTILE metal kiremitleri, alttan ve üstten min 100gr/m2 galvaniz tabakası,  7micron astar tabakası , 20 micron polyester boya tabakası ile kaplıdır. Boyalı çelik sac levha geleneksel kiremit şeklinde preslendikten sonra satışa hazır halde paketlenir. Sıcak daldırma galvanizleme teknolojisiyle üretilen çelik sac 0,50 mm kalınlığındadır.

                                  

 

 

 

 

 

 

AKSESUARLAR :                                                                 

Aynı yöntemle üretilmiş aksesuarları da bulunan ILDIZTILE; konutlarda, iş merkezlerinde ve endüstriyel tesislerde, 10 derece - 90 derece  arasında eğimi bulunan çatılarda ekonomik, uzun ömürlü bir kullanım ve estetik bir görünüm sağlar. ILDIZTILE panel ve aksesuarlarına ilişkin bilgiler aşağıda verilmiştir.

 

1.     Ildıztile Panel Kiremit

   

 

2.     Düz Levha   

 

 

 

 

3.     Köşeli Sırt Mahya

 

  

 

 

 

 

4.     Z Profili

                             

 

 

 

5.     Köşeli Saçak Mahya

 

   

 

 

6.     Vadi Dere

                              

 

7.     Oluk Mahya

                                     

 

 

8.     Oluk Mahya Kapağı

                                           

 

9.     Ildız Oluk

 

              

 

ILDIZTILE aksesuarları çatıdaki tüm detayları çözerek sorunsuz  çatılar oluşturulmasına olanak sağlar. Dekoratif yüzeylere uyan ek bitiş elemanları istek üzerine sağlanabilir.Geniş bir renk seçeneği yelpazesi bulunan ILDIZTILE kiremitleri, her kişinin zevkine ve çevreye mükemmel uyum sağlar.

 

 

UYGULAMA ESASLARI :

 

ILDIZTILE kiremitlerinin uygulamasında Giyotin, Caka, Yuvarlak başlı pençe çekici, özel metal kiremit çivileri vb. aletler kullanılır.

 

Mertekler üzerine kiremit altı tahtası konmamışsa, kadronlar merteklere yerleştirilir. Eğer kiremit altı  tahtası konmuşsa bunun üzerine ısı ve su yalıtım malzemelerini montaja imkan vermek için  sahte mertekleme yapılır ve kadronlar bu merteklerin üzerine yerleştirilir. Böylece bir ızgara sistemi oluşturulur. Bu esnada ısı yalıtımı alttan değil de çatı üstünde yapılacak ise ısı yalıtımı için uygun görülen malzeme yerleştirilir. Isı yalıtımının üzerine buhar dengeleyici örtü serilir. Eğer gerekli görülüyorsa (özellikle çok güneşli bölgelerde) ILDIZFOIL serilir ve kadronajlama başlar. Kadronajlamada kullanılacak ahşabın kesitinin 5x5 olması tavsiye edilir.

 

Kadron aralıkları 37 cm' dir. Ancak ilk kadron çatının başlangıcından maksimum 34,5 cm' ye çivilenmelidir. Sonra diğer kadronlar yerleştirilir.

 

 

Kiremitler çatı sırtının aşağısındaki kadrondan başlayarak dizilir. En güzel görünüş için kiremitleri dizmeye çatının üst hattından bir sıra bırakarak başlanır. Kiremitler sağdan sola veya soldan sağa dizilebilir. Bindirmede yağmur ve rüzgar geliş istikameti dikkate alınır. Dizilen kiremitler özel ILDIZTILE metal kiremit çivileri ile alınlardan çivilenir. Kiremitleri çivilemeye, aşağıya doğru birkaç sıra dizdikten sonra başlanmalıdır. Panel döşeme işlemi bittikten sonra sıra aksesuar montajına gelir. Aksesuarlar tüm detaylara uygun çözüm getirilebilecek çeşitliliktedir.

 

ILDIZTILE ‘IN ÖZELLİKLERİ :

 

ILDIZTILE kiremitlerindeki çelik saçın, 3 ayrı tabakayla kaplanması sonucu her türlü hava koşuluna karşı eşsiz bir dayanıklılığı vardır. ILDIZTILE;ısı, su yalıtımı ve buhar dengeleyici malzemelerle birlikte kullanılarak çatınızı tam bir güvene kavuşturur. Çatınız akıtmaz, çatınızın aktarılmasına gerek kalmaz.

 

Boylamasına ve enlemesine birbirine kilitenen metal kiremitler, çatıya büyük bir güç kazandırır. Paneller kadronlara alınlarından çakıldığından fırtına,kasırga ve depreme karşı optimum direnç sağlar. Çelik esaslı olduğu için ILDIZBOND’ un üzerinde yürünebilir, çatlamaz ve kırılmaz. Hafif olduğundan binalara yük bindirmez. Dik çatı tasarımıyla ya da düz çatının dikleştirilmesiyle çatıda ilave oturma  mekanları  yaratır. Kuru (çimentosuz) döşeme imkanına sahip olan ILDIZBOND 'un montajı kolay ve hızlıdır.

 

 

 

ILDIZTILE ’ın özelliklerini net olarak vurgulamak gerekirse;

 

1.GÜVENİLİR: ILDIZTILE, Ildız ‘ın eğitimli ve deneyimli bayileri ile güvenli bir şekilde uygulanır.

 

2.SAĞLAM: Sıcak daldırma galvanizleme teknolojisiyle üretilmiştir. Paslanmaz, kırılmaz, çatlamaz uzun ömürlüdür.

 

3.YANMAZ: Çelik esaslı gövdesi yangına karşı dirençlidir.

 

 4.EKONOMİK: Keresteden, temel ve kolonların malzemesinden, ulaştırma,depolama ve taşıma maliyetlerinden,  çatı döşeme işçiliğinden, alternatif ürünlerdeki fire kayıplarından, çatının bina ömrü içindeki elden geçirilmesi ve bakım giderlerinden, bina ısıtma ve soğutma giderlerinden büyük bir tasarruf sağlanır.

 

5.ESTETİK:Geniş renk seçenekleri  ile de çevreye ve zevkinize uyum sağlar.

 

 6.PRATİK:100 - 900 arasında eğimi bulunan her çatıda kullanılabilir, montajı kolaydır. Hafif ve kolay taşınabilir.

 

7.PROBLEMSİZ:Tüm çatı sorunlarını çözebilecek aksesuarlara sahiptir.

 

8.DEPREME KARŞI DAYANIKLI: ILDIZTILE, Depremlerde çatıdan binen yük nedeniyle binanızın zarar görmesini önler.

 

9.ÜZERİNDE YÜRÜNEBİLİR: Çelik esaslı olduğundan üzerinde rahatlıkla yürünür. Kırılmaz, çatlamaz.